Renowacja i stylizacja mebli: malowanie, politurowanie, bejcowanie, bielenie, woskowanie | Odcinek 2{Zobaczyło film: 38038
Czas trwania: m s
Wasza ocena: 754
Ilość reakcji waszych: 41
Strona Reno-Art Bazar: https://www.facebook.com/groups/1078377958850883/ Realizacja SCE: https://www.youtube.com/c/SCETV Wrocławski Klub An ...

Renowacja i stylizacja mebli: malowanie, politurowanie, bejcowanie, bielenie, woskowanie | Odcinek 2

- ASMR... 💗💗💗💗
- Witam moja przygoda zaczęła się z renowacja mebelka jak na śmietniku zobaczyłam piękne nogi od stolika okazuje się że te nogi są z firmy Hohnert Design pomalowane są farba olejną trochę się napracuje ale warto...
- Bejca dragon heban, piękny kolor
- Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych odcinków
- I znów pokazuje Pan że renowacja drewna to cierpliwa metodyczna praca, znajomość technologii , materiałów i lata praktyki. Brawo...od siebie dodam, żeby uważać na denaturaty - nie w każdym szelak się w pełni rozpusci. Najlepszy spirytus (skażony) Pozdrawiam
- Super.
- Super film, brakowało mi tak prawdziwie fachowych filmów na polskim yt, widać, że Pan zna się na rzeczy, czekam na więcej ! Również chciałabym zobaczyć to wypełnienie ubytku bez szpachli, może w innym odcinku będzie :)
- Dzieki bardzo, czekam na następny odcinek.
- Świetny materiał! Wiedza podana w bardzo przystępny sposób. Czekam na więcej!
- Świetny materiał! Czy będzie więcej?
- Tu też można zobaczyć testy rowerów myśle że jest ok,
- Mądrości nigdy za wiele. Dziękuję za pokaz i czekam na następne "szkolenie"
- rewelacja! poprosze wiecej!
- Fantastycznie , w końcu trafiłem na fachowe porady . Czekam na następny odcinek , zamierzam sam odnowić stare krzesło. Dziękuję.
- Jestem zachwycona. Jest Pan prawdziwym fachowcem. Czekałam na pokazanie jak naprawić to duże uszkodzenie oskrzyni stołu. Oglądam Pana filmy z dużym zaciekawieniem.
- Super film. Wspaniały ekspert, bardzo miło się tego pana słucha. Widać, że fachowiec. Czekam na następne odcinki! Czy w następnych odcinkach dowiemy się więcej o olejowaniu, lakierowaniu? Może coś o fornirze?
- Świetny film, czekam na następny odcinek!
- Super, czekam na następny odcinek oraz na Pytania i Odpowiedzi, bo tematyka jest BARDZO szeroka i pytań cała masa, typu jakich warstw nie można nakładać na siebie itp. Pozdrawiam!
- Świetny pomysł oraz materiał! Bardzo dużo fachowej wiedzy. Widać, że Pan z pasją, tematyka i sposób jej przedstawiania bardzo ciekawe - na prawdę przyjemnie się ogląda. Cieszę się, że tego typu filmiki się pojawiają.
Obejrzałem obydwa odcinki i chciałbym poradzić się w kontekście zamieszczonego materiału. Jestem w trakcie odnawiania mebli z drzewa sosnowego (ława oraz stół).
Mają służyć do użytku wewnątrz pomieszczenia. Chciałbym je wykończyć zmieniając ich kolor (ale nie zasłaniając przy tym struktury drewna) oraz nałożyć na to jakąś powłokę ochronną.
Zostało wspomniane, że lakier jest najbardziej trwały.

Obecnie stara powłoka lakieru została usunięta metodą chemiczną oraz mechaniczną i jest stan surowy gotowy do dalszego działania):

W związku z tym rozumiem, że sposoby wykończenia jakie mogę zastosować to:
- bejcowanie na kolor + lakier bezbarwny (ochronny)
- woskowanie na kolor + wosk bezbarwny ochronny

1. Czy mam rację co do powyższego?
2. Czy bejcowanie uwydatni strukturę słojów i wzmocni drewno je zabezpieczy od środka (podobnie jak politura czy impregnat)?
Czy malowanie impregnatem gruntującym (stanowiącym też podkład), który zabezpiecza i wzmacnia drewno od środka) przed bejcowaniem ma sens? Innymi słowy
czy przed bejcowaniem/woskowaniem należy zastosować jakiś podkład/impregnat a może nałożyć politurę?

3. Dlaczego nie stosuje Pan popularnej lakierobejcy? Lepiej jest kupić osobno bejce i osobno lakier?
4. Fajnie było zobaczyć proces napraw stolarskich tj. wypełnianie ubytków wspomnianymi 2 metodami (poprzez szpachlowanie oraz wstawianie elementów)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
- Czy można politurować bielony woskiem mebel ?
- Super seria! Liczyłem na pokazanie jak uzupełniać ubytki drewna bez użycia szpachlu (obiecane w 1 odcinku), ale widzę, że stolik już naprawiony ;) Może uda się to pokazać w następnych? Byłoby ekstra.