Demontowanie palety | Recykling palet{Zobaczyło film: 39489
Czas trwania: 3m 16s
Wasza ocena: 134
Ilość reakcji waszych: 14
W tym poradniku nauczymy w jaki sposób zdemontować drewnianą paletę. - https://www.sikana.tv/pl/housing/diy-pallet - Orange Blossom ...

Demontowanie palety | Recykling palet

- "breszka" to tylko w jednym rejonie występuje w Poznańskim, normalnie jest to "łom" lub też "łapka do gwoździ" bardziej precyzyjnie. Sama nazwa łom to długi stalowy pręt spłaszczony na jednej stronie i zaostrzony na drugiej służący do podważania dużych ciężarów.
- ciekawy materiał ale jeszcze ciekawsza jest narracja: łom nazywany kiedyś przez rzezimieszkòw "breszka" i "obcęgi" wyglajace jak kombinerki ;-)
- Wszystko nadaje się do pieca.
- Rozbierałem kilka palet. Zwykle są robione z drewna sosnowego które jest kiepskie jakościowo. Do tego są użyte gwoździe budowlane skrętne, pierścieniowe trudne do wyjęcia bez uszkodzenia drewna . Z jednej palety ok 50 % drewna idzie na odpad.
- można je w ten sposób stracić kilka desek przez to demontowanie ale łapka w górę
- Troche sporo pracy używając takiej metody, ja jednak polecam http://www.odbiorpalet.pl posiadają palety jednorazowe,drewniane 120x80 a nawet EURO z tego co wiem działają w woj.mazowieckim mają mobilny skup oraz sprzedaż palet drewnianych palety szlifowane i inne Polecam!
- To są kombinerki, a nie obcęgi.
- co za pomysl z tymi paletami ja w wieku 7 lat robilem klatki dla krolikow z palet
- EPAL też są wykonane z ch...j sosny?